Działamy w czasie pandemii i kwarantanny!

Działamy w czasie pandemii i kwarantanny!

Pandemia Covid-19 wpłynęła na funkcjonowanie całego, naszego społeczeństwa. Mimo trudności, nie poddajemy się! Wciąż walczymy o lepszy los zwierząt.

Codziennie nasi inspektorzy wyruszają na interwencje zabezpieczeni w sposób profesjonalny i działają zgodnie z zaleceniami specjalistów. Ograniczamy pracę w biurze do minimum, wdrażamy home office. Wszystkich was zachęcamy, by pozostać w domach, ponieważ to jedyna szansa by powstrzymać rozwój pandemii. Zdrowie to nasz największy skarb i każdy z nas powinien o nie dbać najlepiej jak tylko jest to możliwe. Niestety, nie każdy ma to szczęście, są też osoby, które padły ofiarą bezdusznego wirusa i/lub poddawane są kwarantannie. W takiej sytuacji nie mogliśmy przejść obojętnie koło pozostawianych w domach zwierząt. Bez zwłoki ruszyliśmy z akcją „Procedura pomocowa w czasie pandemii” i pomagamy najlepiej jak umiemy w tym trudnym czasie.

W związku z tym, że zabezpieczamy naszych inspektorów, oraz wolontariuszy zachęcamy was do wsparcia naszych działań. Nie tylko datki pieniężne są na wagę złota, ale również wyposażenie sanitarne takie jak: rękawiczki lateksowe, maseczki ochronne, preparaty dezynfekujące do rąk i powierzchni – które można dostarczyć do naszego biura.

Zamknięcie granic sprawiło, że w ciężkiej sytuacji zostali kierowcy wiozący tzw „żywy inwentarz”, czyli załadunki ze zwierzętami. Wielogodzinne kolejki do bramek granicznych były prawdziwą udręką zarówno dla strudzonych kierowców, jak i zwierząt przebywających w transporcie. Widząc ten problem postanowiliśmy pomóc i dowiedzieć się, czy da się to rozwiązać. Dzięki interwencji służb granicznych sytuacja została rozładowana. Nie mniej jednak chcemy zaznaczyć, iż transporty z żywymi zwierzętami ma pierwszeństwo.

Warto wspomnieć również o zwierzakach, które przebywają pod naszą opieką. One również proszą o wsparcie: codziennie jedzą siano oraz granulat, korzystają z pelletu. Zachęcamy do rozważenia adopcji królicy Stefy, lub pary świnek morskich. Wszystkie zwierzaki przebywające pod naszą opieką są wykastrowane. Kontakt w sprawie adopcji: biuro@animalrescue.pl